Skandal me të dhënat personale. ‘Aleati’ ja vë në dispozicion Ramës dhe Tahirit. Ja çfarë po bëjnë

Skandal me të dhënat personale. ‘Aleati’ ja vë në dispozicion Ramës dhe Tahirit. Ja çfarë po bëjnë

09:47, 12/04/2017

Kompania "Aleat" e cila posedon të dhënat personale të shqiptareve pasi është prodhuesja e kartave të identitetit dhe pasaportave biometrike, është zhytur në një mega skandal.

Nëpërmjet Saimir Tahirit, ata i kanë vënë në dispozicion Edi Ramës dhe shtabit të tij të gjitha të dhënat tona personale, përfshi edhe shenjat e gishtërinjve, gjithçka për qëllime elektorale.

Prej dy ditësh Edi Rama është kyçur në zyrë me të dhënat përpara, dhe telefonon çdo votues të ri për t’ju bashkuar të enjten në një shfaqje politike në sheshin “Skënderbej”.

Kriminalizimi i kësaj kompanie duket se shkon aq larg, sa që negociatorët e Ramës për zgjidhjen e krizës politike i thonë opozitës se me votim elektronik ju vjedhim me thjeshtë.

Ky “premtim” privat i tyre është i faktuar me zë dhe figurë...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

iliri12/04/2017 17:18

pirth mece se lirohesh...

safran12/04/2017 11:19

Kam punuar prane kompanise perpara 2012,por kjo qe po shpjegoni ju ne qoftese vertetohet,eshte nje veprim joligjor dhe shqiptaret duhet te rreagojne.

Moli12/04/2017 11:02

PD po shkon drejt fundit. Sa keq per nje parti me ideale europiane.

mali12/04/2017 09:57

Po krimi dhe valixhet e droges vene perfund edhe politikan te niveleve te ndryshme ne Europe e amerike jo me kete kompanine aleat !! Po pse gjith keto tonelata droge per cfare do perdoren , per te blere edvin droga cte mundet ! Me gjith keto tonelata dhe Merkel nuk fitonte dot zgjedhjet !!

Shto koment