Dëshmia për çështjen Shullazi, Tahiri refuzoi fillimisht prokurorinë. Dëshmia këtë javë

Dëshmia për çështjen Shullazi, Tahiri refuzoi fillimisht prokurorinë. Dëshmia këtë javë

21:53, 20/03/2017

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është thirrur nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për të dëshmuar në kuadër të hetimeve ndaj Emiljano Shullazit dhe bandës së tij.

Syri.net mëson se Tahiri është kontaktuar javën e kaluar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, duke i kërkuar që të paraqitej vullnetarisht për të dhënë deklarimin e tij për çështjen në fjalë.

Por, ish-ministri refuzoi që të paraqitej në Prokurori dhe kërkoi që t’i dërgohej një njoftim me shkrim.

Tahirit i kërkohet të dëshmojë për rastin e Emiljano Shullazit, për mënyrën sesi i ka mësuar kërcënimet që Shullazi i ka bërë rektorit Mynyr Koni dhe rektorit Dhore Kule gjatë procesit të zgjedhjeve në universitete dhe se ç’masa mori për këtë çështje. /SYRI.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment