FOTO/ Agron Tufa nxjerr një dokument për babanë e Dritan Hilës: Kërko falje, përndryshe ...

FOTO/ Agron Tufa nxjerr një dokument për babanë e Dritan Hilës: Kërko falje, përndryshe ...

15:16, 20/03/2017

Debati mes shkrimtarit Argron Tufa dhe analistit Dritan Hila po ashpërsohet gjithnjë e më shumë. Pas videos së babait të Hilës, Tufa publikon një dokument të vjetër të vitit 1973.

Përmes këtij dokumenti, zv/ministri i Punëve të Brendshme të asaj kohe Feçor Shehu, i shpreh mirënjohjen babait të analistit për punën e palodhshme, si pjesëtar i grupit të hetimit ndaj të dënuarve të Spaçit.

Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Tufa i kërkon Hilës të kërkojë falje për shpifjet dhe fyerjet ndaj tij, dhe e kërcënon se nëse nuk e bën këtë do të publikojë të tjerë dokumenta të ngjashëm.

Image“Ja kush është ai shefi i inteligjencies se kundërzbulimit. Shiheni nga dokumenti, njëri nga dhjetërat, dhe gjykoni kush gënjen. I biri kishte prej më se një jave që me merrte nëpër gojë. Shpifte.

Propozonte qe jo vetëm nga Rilindja ikin 200 mijë shqiptare, por dhe nga Agron Tufa. Po unë, unë ç’duhet të them?! Nuk kam pas debat me Hilen as per Çulin, as për Filmat. Reagova për shpifjet dhe fyerjet.

Tani vërtetohen fjalët e mia: komentuesit histerikë të Hiles duhet të më kerkojnë falje. Hila faljen s’e ka në gjak. Si të duan: unë do të nxjerr dokumente të tjerë që do t’ju pataksin. Nëse nuk kërkohet falje. Sepse me keni rene me qafë, pa jua pas borxh. Rregulli kështu e ka: kush kruhet i pari…

P.S: Të gjithë ata njerëz mendjeulët, që i lidhin reagimet e mia me përgatitjen e një vendi tek çadra, t’ju vijë turp! Nuk shkel aty ku ka shkelë Hila. Me udhëheq truri e zemra, jo barku dhe llogaritë!”, shkruan Tufa. /Shuplaka

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Me shume se nje kelysh krimineli20/03/2017 19:18

Ju lutem shikojeni dokumentarin divorce albanian style ne youtube dhe do ta kuptoni se kush eshte ky rracq... https://www.youtube.com/watch?v=trWtO4pLA8s

lejla20/03/2017 18:51

Fatkeqesisht, ky vend pas 27 vitesh, drejtohet nga pjellat e komunisteve dhe sigurimsave te shtetit, te cilet ashtu si baballaret e tyre, kane po ate urejtje dhe mllef per ish-te burgosurit politik. Keto pjella bastarde qe mbushin ekranet e televizorit dhe, qe hiqen si gazetare, analiste, moderatore etj., kane per qellimi, te godasin njerezit me te talentuar te ketij vendi sic eshte edhe Z. Tufa, duke krijuar opinione negative per to, me qellimin e vetem qe edhe ne demokraci, po ata te kene te gjitha pushtet, ekonomik politik etj. Mburreni ju, me "oficer inteligjence". Te gjithe ne qe kemi jetuar ne ate sistem, e dime shume mire qe ata (pra prinderit tuaj) vetem inteligjent nuk kane qene, ata kane qene vetem kriminele, qe kane vrare dhe pushkatuar njerez pa gjyq, kane burgosur e internuar femije e pleq, kane varur ne mes te sheshit ne prag te viteve 99 poete e shkrimtare. Dhe te mburresh me to, eshte jo turp, por krim.

Miku i Liut20/03/2017 17:34

Rrespekte shkrimtarit Tufa, fajin e ka Basha qe e pranoi ne cader FELLIQESIREN Hila kelyshin e kuq te SIGURIMIT FAMEKEQ.

hem20/03/2017 17:10

Cfare je ti zoti tufa hetues i diktatures ke gelltit nje luge corbe dhe vjell ter jeren cfare je ti qe mbake shkresa ti je nje m.. i komunizmit qe ke ngritur kryet sot pas 27 vjetesh

selim rroshi20/03/2017 17:06

Skeni turp ju ish te permdjekurit qe beni krimin komunist qe fajin e babait e ka i biri. Skane thene kot me te ligjte sjan komunistet po antikomunistet. Ndallohet me ligj ne gjithe boten o kokeboshe ti vesh fajin e babiit te birit.

ladi20/03/2017 17:00

Ore nje pjetje bej ps promovoen gjith femie e ish sigurimsave

ladi20/03/2017 16:59

Ore nje pjetje bej ps promovoen gjith femie e ish sigurimsave

eua20/03/2017 16:39

Nje popull frigacak si shqiptaret kurre nuk do te shkeputet nga tutela komuniste prandj qe populli duhet te reagoje kundra ketije fenomeni se i ka ikur koha. Ka 26 vjet dhe asnje ishsigurimse nuk u ndeshkua bile tash 4 vjet shihet qarte rciklimi i ketyre po sundon akoma me shpifje me dhunime me te ndryeshme qe po ju bejne njerezve te pambrojtur. Ne gjithe vendet ishkomuniste eshte bere revolucion popullor kurse ne shqiperi akoma edhet nuk po behet sepse komunistet dhe sgurimsat jane shperndare ne te gjitha partite dhe sundojne fukarejte frigacake dhe te paditur. Thirrni mendjes o te paditur se nuk na kane borgj femijet tane qe po i leme ne duart e ketyre kriminelave me paditurine tone po behemi xhelatet e femijeve tane. Ta shkulim njehere e mire kete fatkeqesi qe na ka marre frymen tash 70vjet.

Lini20/03/2017 15:29

Hila eshte nje bir Kriminelii dhe si i tille ndjek instiktet e babait gjak Krimineli.Ky gjak i ndyre duhette derdhet ne wc.Hila eshte nje servil i peshtire.Me te peshtire jane ata qe e mbeshtesin.Ligji duhet ta perplase ne burgjet qe babai i tij kriminel i kishte per zemer.Po nuk pati hakmarrje te ashper ky vend kurrr sdo kete rehati dhe kurr sdo behet.

Shto koment