Protesta e veçantë e gazetarëve të 'ABC News' për shkarkimin e Shkullakut

Protesta e veçantë e gazetarëve të 'ABC News' për shkarkimin e Shkullakut

21:20, 11/01/2017

Drejtori i ABC News, Armand Shkullaku është shkarkuar sot nga detyra pas ndryshimit të linjës editoriale të televizionit informativ që zotërohet nga Aleksandër Frangaj.

Një nga të paktët televizionë informativ që kritikon e sulmon Edi Ramën dhe Erion Veliajn dhe i jepte hapësirë opozitës, do të ndryshojë politikën editoriale.

Nisur nga këto ndryshime radikale, gazetarët e këtij televizioni kanë nisur protestë në rrjetet sociale kundër shkarkimit të drejtorit Armand Shkullaku.

“Ishulli i fundit”, me këtë fjalë kyçe gazetarët protestojnë, duke iu referuar si të vetmit televizion që ishte i hapur për opozitën dhe i jepte hapësirë.

Lexo edhe:

Komentet

labi12/01/2017 23:20

bo cna ka gjete na iku Shkullaku...

andi12/01/2017 20:57

bravo SHKULLALU, djale me dinjitet, profesionist, i mencur. cmund te presesh nga frangaj katundari, mercenar qyqari. sado te fitoj frangaj sdo behet kurre njeri. provincial i rendomte!

sadik balla12/01/2017 20:24

ky eshte fundi i medias te gjithe jane me shtetin kjo eshte shkerdhatekracija e medias te gjithe me partine e kanabisin te shkojme drejte lanes

qytetare12/01/2017 16:44

te nderuar gazetare bashkohuni ndaj kesaj te keqe qe po na mberthen te gjitheve. neser do te jete shume vone. ne se jeni ne siklet se humbisni vendet e punes bashke me ju do te jemi dhe ne po te pa pune por me te shumte ne numur se sa ata qe lidhen per interesa.turp per gazetarin e koha jone

mehdi cocja12/01/2017 12:03

gabim i madh

Safet koldashi12/01/2017 01:53

Shkarkimi i Armand shkullakut goditje e fjalës së lirë. (Të fala sandri) duhet të heqë dhe emisionin stop, pasi është dhe ai oponencë . Dhe në siglën e tv tij ta bëjë (tvsh 86)...

Ilir12/01/2017 00:22

Shkullaku eshte fenomen i gazetarise shqiptare. Pa dyshim klani ka humbur te vetmin gazetar profesionist qe kishte,koha do ta vertetoje!

Ilir12/01/2017 00:20

Nuk ka klas tv klani,te kete gazetar te nivelit te Shkullakut! Shkullaku eshte fenomen i gazetarise shqiptare. Pa dyshim klani ka humbur te vetmin gazetar qe kishte,koha do ta vertetoje!

gazetari11/01/2017 22:36

Ku eshte Luja dhe ajo Kokekuqia. Perse jane ne Shqiperi? Per te sulmuar opoziten? Per te inkurajuar kete qeveri oligarkesh? Po ambasadori i OSBE-se c'perfaqedon. Turp.

Shkodran11/01/2017 21:51

Rilindja blen! Rilindja duke pas nje inferioritet te papare,ajo blen. Bleu dhe Aleksandrin e "madh opozitar" me leje ndertimi. Bravo Aleksander,u bere dhe ti pjese o familjes se madhe te TopMedias...

lushingabarbullushi11/01/2017 21:42

Kjo eshte diktatur e kontroll i fjales se lire. Bravo popull per zgjedhjen qe bete...

Shto koment