FOTO/ Ja kush është. Një herë ra borë në Tiranë dhe vdiq zyrtari i lartë

FOTO/ Ja kush është. Një herë ra borë në Tiranë dhe vdiq zyrtari i lartë

15:54, 11/01/2017

Bora  vitit 1985 do të mbahet mend gjatë, për sasinë, shtrirjen në territor dhe kohëzgjatjen e saj.

Ndoshta ishte pranvera më e vonuar në Shqipëri.

Një pranverë që filloi të vijë në fillim të Prillit, por që në Tiranë rastisi me një ngjarje shumë të rëndësishme politike. 

Bash në ditët kur Shqipëria po çlirohej nga bora, vendi u çlirua edhe nga tirani. Më 11 Prill të atij viti të acartë vdiq Enver Hoxha.

Ishte dimri i parë që mbuloi Tiranën me dëborë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ghkk11/01/2017 19:41

Mbase keput qafen edhe Ai. ....

Shto koment