FOTO/ ‘Mjaft u talle, njerëzit po i mbyt varfëria’. Përgjigjja e Ramës ndaj qytetarit në FB, do ju shokojë

FOTO/ ‘Mjaft u talle, njerëzit po i mbyt varfëria’. Përgjigjja e Ramës ndaj qytetarit në FB, do ju shokojë

10:33, 11/01/2017

Kryeministri i vendit Edi Rama gjeti kohë mbrëmë në mesnatë, ti përgjigjej duke u tallur në Facebook shqetësimit dhe akuzave të kreut të opozitës Lulzim Basha, sipas të cilit qeveria ka falimentuar me marrjen e masave për krijimin e kushteve për funksionimin e jetës normale gjatë dimrit.

“Lulëzimi thotë Qeveria po i le punonjësit e OSHEE nëpër shtylla që të ngrijnë! Në programin e PD parashikohen kaloriferë në çdo shtyllë”, shkruante Rama mbrëmë kushedi nga cila qoshe e ngrohtë.

Por ka mjaftuar kjo fjali qesëndisëse e Ramës, që shumë ndjekës të tij të shpërthejnë me komente ku ka shumë zemërim.

Komentuesit i kërkojnë Ramës të lërë talljet në facebook, të shohë se ku është katandisur vendi vetëm pas pak ditësh me mot të ftohtë dhe të ndihmojë qytetarët në nevojë, për shkak të kësaj situate.

Shumë të tjerë, janë më konkret duke i kërkuar Ramës të lërë komentet ironike me PD dhe Bashën, por të ndërhyjë për vendosjen e ngrohjes në shkolla.

Ashtu siç bën zakonisht, edhe këtë herë kryeministri në vend që të flaës për zgjidhje është përfshirë në replica të ashpra me këdo që e kritikon apo I kërkon që të jetë në krye të detyrës.

Disa nga replikat e kryeministrit me komentuesit

Qytetari: Po cdo parti ate pune ka, po na vendos ndonje kalorifer neper sholla leri shtyllat!?

Qytetari: Bravo ashtu eshte

Rama: Ke te drejte shume te drejte, por hap pas hapi

Qytetari: Faleminderit z. Kryeminister, por do doja pak me shpejt se po kalon dimri.

Qytetari: Zoti Edi Rama ne europe kur do hym ..te jet populli i lire te punoje ku te doje mos tallet xhdo lloj njeriu me ne ..

Qytetari: Edi si ka mundesi qe po te ra halli nuk gjen dot zgjidhje dhe me e keqa eshte qe punonjesit thone: ankohu ku te duash. Ankesa nuk mere fare per baze.

Qytetari: S'eshte momenti per tallje. meru me hallet e njerezve se po i mbyt varferia extreme dhe ky acar i tmerrshem qe ka mberthyer vendin !

Rama: Tallje? S’ka asnje tallje ketu, ky eshte realiteti i dhimbshem opozitar! Sa per vendin mos u shqeteso ti Ai Djali se vendi ka zot!

Qytetari: Po te kishte zot vendi nuk do ishte kshu ani pini e kendoni ju qe mereni me politik te tjeret ca ne burg ca te hajne buk te thate.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment