Kush do jetë kryeministri juaj?

Kush do jetë kryeministri juaj?

20:23, 10/01/2017
Edi Rama ka bere publike "garancine" e tij se do te jete kryeminister edhe per kater vjet. Lulzim Basha ne emer te opozites eshte kandidati per kryeminister. Ilir Meta nuk e ka fshehur kurre ambicien per tu rikthyer si kryeminister. Ben Blushi duket se po kerkon te ofroje dicka ndryshe nga tre partite tradicionlae. Kush mendoni se do te jete kryeminister pas zgjedhjeve te ketij viti?

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

tani nga elbasani15/01/2017 20:03

blushi eshte njeriu rama ariu basha eshte saliu dhe meta I ziu

luigj lleshi11/01/2017 19:40

Mendoj se lulzim Basha ka formimin per te qene K. Minister. Eshte i dipllomuar e familjar besoj ne intiligjencen e TIJ

Artur Gjika11/01/2017 19:22

Ben Blushi eshte figura me e pa bere pis dhe panjollosur per Kryminister te shqiptarve.

Dojc11/01/2017 19:10

Vetem lulzim basha do e nxjerri nga varferia ket popull shqipetar ...grabit qaret te marrin ate qe meritojne

Gjavalin prenga lezh11/01/2017 14:58

I shall vjen krieminister I vendit

BEN BLUSHI11/01/2017 14:36

Duhet te votojme per veten tone se per femijet e kemi ndrit gjith keto vite demokraci... Cdo fushate degjojme votoni per femijet dhe ne faaaap e gjejme direkt personin qe ka shansin me te madh te na i lere femijet pa buke. Boll jemi genjyer. E vetmja zgjidhje eshte Ben Blushi, ai qe ben pikerisht ato qe mendojme e deshirojme ne. Vendos ti te ardhmen e vendit tend, nese do qe shaiperia te behet si ti deshiron, ju ftoj te votojme se bashku Ben Blushin.

Edi Rama11/01/2017 14:29

Lulzim basha tu kthej detin shqiptareve te ringjalle kater t vraret ne bulevarddhe tu kthej 240 milion euro shqiptareve qe u vodhi ne rrugen durres -kukes pasaj te behet kryeminister

Erlind11/01/2017 13:44

Lulzim basha

Basha11/01/2017 12:48

Do fitoj

ashli eliz Edi Rama te pakten ka vullnet dhe d11/01/2017 12:38

ben blushi shum llafe por veprat nuk ia dim keta llafezanet nuk qullin gje per mendimin tim

katerina11/01/2017 12:32

jemi popull "barabar"...i meritojme ata qe kemi pasur....do te doja Ben Blushin....por eshte shume qytetar , i lexuar, i maturuar, origjinal etj...pra eshte shume larg asaj qe i duhet ketij populli, si druri, rrebeli, arroganti, hajduti etj etj....eshte sh larg metisteve, ramisteve. Bashes i duhet akoma kohe te "formohet".....

Martin marvataj..te gjith jan provuar..te gjith ja11/01/2017 12:30

I kemi provu te gjith..te gjith jan hajduter..keta te vjedhin dhe te vrasin me pages me shuma marramendese sic ka ndodh...un them Ben Blushi duhet te jet krueministeri i shqiptarve.

fadil11/01/2017 12:02

Lulzim basha e vetmja shprese per shqiperine

Realisti11/01/2017 11:56

Dua t'ju theksoj diçka, eshte nje pakice vogel e komunitetit qe e kuptojne se ky eshte nje WEBSITE qe quhet ''TEST'' qe do te thot e krijojne vete politikanet per të testuar komunitetin ne prag votimesh, ky lloj veprimit e perdorin pothuajse te gjitha shetet e zhvilluara, pamvarsisht se ketu tek ne eshte me e theksuar si munges e papunësis.Pra do ju keshilloja qe mos bini pre e ketyre provokimeve politike.Qe do te thot nje shprehje deshiret e juaja eshte nje veprim i sakt tek keto fytyra. Sepse nuk e kuptoni se nje PRO apo kunder njerit prej atyre ne foto eshte nje vendimarrje per ato me e sakt. Shpresoj ta kuptoni.

Mergimtari11/01/2017 11:42

Detyrim percaktim!!!??? Ka shqiptaria njerez edhe me te ndershem dhe vizionare se sa kjo listë.

koli11/01/2017 11:41

o zotni a ka naj opsion tjeter ? vetem kto jo .1

mini11/01/2017 10:28

Rilindja ne ditet e fundit gjysem per gjysem me ps e benit plus lesh s i

Daku11/01/2017 09:49

Keta njelloj jane te gjithe po me mire ky k...qe eshte

Z/ Lulezim Basha Kryeminister 11/01/2017 09:42

Qe te shpetoj Shqipria nga varferia ,skamja,nga Emigracioni masiv ,dhe qe ti paraprij fatkeqsive Natyrore Duhet patjeter Kryeminister L.BASHA. Qyetaret duhet te mendojne ne 2017 per femijet e tyre njeher pastaj per qeveritaret Dhe kete mundesi ua JEP vetem Kryeminister L . Basha

Aleksi 11/01/2017 09:19

????????????????????????????????????????????? shpresa vdes e fundit ishalla ndoth ajo qe ndodhi ne itali me mafian dhe polotikanet e korruptuar edhe pse eshte e veshtire te dali nje (Falkone) i dyte.....

Lulzim basha11/01/2017 09:15

Esht njish per popllin

Fatmir Rexha11/01/2017 02:30

Lulzim Basha kryeministeri

Fatmir Rexha11/01/2017 00:21

Lulzim Basha kryeministeri

Sozia11/01/2017 00:14

E moret vesh Lulushka sesht per kryeminister e di vet ai per cfar eshte. Beni ecen vet kadal Beno kadal se do thyesh kemben vdiqe per njecik karrige. Meta po ka flori mor burr si i thon ndryshe ka gurin dhe arren. Po mos tlodhen shum se e ka shkru ai dhe nje mandat Edo trimi. Hajt naten e mire

Emigranti10/01/2017 23:45

Perse shqiptaret nuk kerkojne qe te kryhen votimet elektronike kodo ka shqiptare ne te gjith boten qe duan te votojne....?

eshte lider i llindur10/01/2017 23:29

Eshte unik ne Shqiperi per te udhehequr kete vend

beni10/01/2017 23:26

beni eshte e arthmja

Fatmir Rexha10/01/2017 23:12

Lulzim Basha kryeministeri

edi10/01/2017 23:08

Basha eshte i qete dhe nje evropian

Diana10/01/2017 22:52

Po kush mund te besoje qe Lulja do behet KM ndonjehere!!!!

Baba tosi10/01/2017 22:43

Haha kta te lsi ngelen gjith jeten ne rezerv..koha po i nxjerr jasht loje

Elisa10/01/2017 22:12

Ashtu i pelqen Edvinit dhe si duket i ka bere gati kutijat dhe do dali ne zjedhje si dilte Enver hoxha,,, sa per formalitet

Servet Duzha10/01/2017 21:52

Nese duam nje Shqiperi ndryshe ku sundon ligji dhe jo krimi,ku sundon trasparenca dhe jo demogogjia, ku shqiptaret te ndjehen zot te vendit te tyre dhe jo te largohen duke u ndjere te braktisur Kryeminister duhet te jete Lulzim Basha.

Fatmir Rexha10/01/2017 21:51

Lulzim Basha kryeministeri

Eltjon Xhepi.10/01/2017 21:45

Lulzim Basha do te jete kryeminister i Shqiperise eshte njeri i duhur per vendin tone se keta Poletikane e moren vendin tone ne qafe populli i varfer kurse poletikanet bosa keta duhen vare dhe tu meren paret qe i kane feshehur ne per bote kurse populli flene gjume si Ariu kurse Luli eshte njeri me vizijon ne duhet te votojme ate qe te shptojme nje here e mire nga kto Poletikane mafioze dhe te japin llogari per para gjygjit ishalla per mire tani se na e moren shpirtin keta pelera fitore Lulezim Basha te perqafoj shume per para populli Shqipetare fitore...

antikomunisti10/01/2017 21:26

Vdekje e komunizmit dhe pjelles se tij.

lulzim basha10/01/2017 20:59

edi i gjate te shohin eroskopin sepse i beson fallit

edi10/01/2017 20:54

Vetem Edi di te eci me kembet e veta

Shto koment