Falimenton shteti. Policia, arsimi, shëndetësia akoma nuk kanë marrë pagat e Dhjetorit?

Falimenton shteti. Policia, arsimi, shëndetësia akoma nuk kanë marrë pagat e Dhjetorit?

14:19, 10/01/2017

Administrata nuk ka marrë ende pagat e dhjetorit dhe kjo ka sjellë denoncime të shumta. Një ditë më parë, një mësuese nga Durrësi denoncoi në SYRI.net për këtë fakt. Sot kanë ardhur denoncime të tjera, në adresë të ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja çfarë shkruan ai në Facebook:

Qeveri e falimentuar, nuk i ka paguar rrogat policise, arsimit, shendetesise! Lexoni mesazhet e meposhtme! sb

- "Pershendetje zoti berisha kam nje informacion shume te sigurte qe policia e durresit dhe e plazhit akoma nuk u jane dhene rrogat e dhjetorit.dhe as shperblimet e fundvitit nje miku im me tha qe eshte punonjes i policise.ka ndonje pergjigjije saje qorri per kete.qe del vete ne terren se ska goje ti thot njeriut.flm nese e poston respekte per juve..."

"Pershendetje zoti kryeminister po te drejtohem me z kryeminister ngaqe vec ti je per ket vend dhe qysh se ke ik ti shqiperia nuk po gjen ma nji kryeminister tjeter ce ti vin n ndim ktij populli..une jam Infermier ne Spitalin e Shkodre jo vetem qe sna jepet rroga e 13 as shperblim por as rrogat nuk na i ka nxjerr kush per ket vit Edi Rama dhe Ilir Kecapi kujtojn se i gjith populli ka pasuri sa ata qe sju bi ne mend per me marr rroge..te uroj shendet dhe jet sa ma t gjate"

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment