VIDEO/ Dhëndri martohet me dy nuse në të njëjtën kohë

VIDEO/ Dhëndri martohet me dy nuse në të njëjtën kohë

04:24, 21/04/2017

Një video e pazakontë që është shfaqur së fundmi në internet, shihet një burrë duke u martuar me dy gra në të njëjtën kohë.

Videoja amatore e filmuar në shtëpinë e dhëndrit, shfaqen nuset përkrah tij të cilat dukeshin të lumtura që do të martohen me njeriun e ëndrrave të tyre.

Burri i identifikuar si Zhang pozon përkrah nuseve të veshura me fustan tradicional me ngjyrë të kuqe.

Në video 44-vjeçari i cili me dy nuset Xie e cila i qëndron në krahun e djathtë dhe Zhong në të majtë, gjunjëzohen para babait të burrit duke kërkuar bekimin e tij.

Kjo ceremoni është mbajtur në shtëpinë e burrit në fshatin Longzhuxin në pjesën lindore të Kinës.

 

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment