FOTO/ Seks, alkool, drogë dhe … vdekje, njihuni me qytetin tragjik në Ukrainë

FOTO/ Seks, alkool, drogë dhe … vdekje, njihuni me qytetin tragjik në Ukrainë

18:01, 10/01/2017

Fotografitë tregojnë copëza të qytetit të Slavutych në Ukrainë. Ai u krijua pas shpërthimit katastrofik të Çernobilit, një nga fatkeqësitë më të mëdha në botë që ka lënë pasoja dekada më pas.

Fotografi i njohur zviceran Niels Ackerman ka fotografuar pjesa nga jeta e përditshme e këtyre personave që jetojnë në këtë qytet.

Një pjesë jo e vogël e të rinjve janë të dhënë pas alkoolit dhe drogërave, dhe seksit të shfrenuar.

“Më shumë njerëz kanë vdekur në Slavutych nga alkooli dhe droga, se sa nga rrezatimi bërthamor”, citohet fotografi nga "The Sun".

 

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment