FOTO/ Si e arrestuan mediat kosovare, analistin Lutfi Dervishi

FOTO/ Si e arrestuan mediat kosovare, analistin Lutfi Dervishi

12:23, 10/01/2017

Në Prishtinë është arrestuar ditën e sotme Lutfi Dervishi. Edhe pse me emër të njëjtë me gazetarin dhe analistin nga Shqipëria, në fakt Lutfi Dervishi i Kosovës është një mjek i kërkuar për rastin “Medikus”, për trafik të njerëzve dhe krim të organizuar.

Lutfi Dervishi i Kosovës ishte prej vitesh në arrati. Por sot disa portale me bazë në Prishtinë nga nxitimi për të dhënë lajmin dhe për të marrë sa më shumë lexime kanë ngatërruar fotot.

Njëri prej tyr ka vendosur foton e gazetarit dhe analistit nga Shqipëria, Lutfi Dervishi duke sjellë edhe një situatë ilariteti, pasi shkrimi bënte fjalë për mjekun nga Kosova dhe fotoja ishte e gazetarit nga Shqipëri, siç mund ta shikoni më poshtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment