Oscars 2018, kur mbahen, cili është prezantuesi e detaje të tjera

Oscars 2018, kur mbahen, cili është prezantuesi e detaje të tjera

15:15, 13/02/2018

Ceremonia e 90-të e çmimeve Oscar zbuloi paraprakisht disa surpriza. The Shape of Water është më i nominuari këtë vit dhe ceremonia pritet të jetë më eksplozive.

Oscars 2018 do vendosë theksin në filmat më të mirë dhe ekipin që ka ndihmuar në realizimin e tyre.

Gulliermo del Toro me The Shape of Water është pretendenti kryesor për Best Picture e ndërkohë ka 12 nominime të tjera. Dunkirk ka 8 ndërsa Three Billboards Outside Ebbing, Missouri është në vend të tretë me 7 nominime.

Këtë vit Oscars do t’i prezantojë Jimmy Kimmel. Është viti i dytë që ai vjen si prezantues.

Ceremoninë e 90-të të Academy Awards mund ta ndiqni më 4 mars në orën 01:00, në adresën e tyre zyrtare.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment