FOTO/ Identifikohet autori i sulmit terrorist në Paris, ku u vra një polic

FOTO/ Identifikohet autori i sulmit terrorist në Paris, ku u vra një polic

09:38, 21/04/2017

Personi në foto është Karim Cheurfi, autori që sulmoi me armë dje forcat e policisë në Paris, duke lënë të vdekur një polic dhe plagosur dy të tjerë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në bulevardin kryesor të kryeqytetit francez. Grupi terrorist ISIS mori përgjegjësinë për këtë sulm.

Autori qëlloi me kallashnikov ndaj një furgoni policie, para se ai të qëllohej përe vdekje nga uniformat blu.

Mediat e huaja raportojnë e Chaurfi ka qenë person me precedent dhe i njohur nga policia franceze. Ai ka qenë i dënuar para disa vitesh pasi kishte qëlluar me armë ndaj policisë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment