Xhihadistët bëjnë një tjetër masakër, 23 të vdekur

Xhihadistët bëjnë një tjetër masakër, 23 të vdekur

21:53, 20/03/2017

23 të vdekur dhe më shumë se 40 të vdekur është bilanci i një atentati me makinë-bombë në Baghdad, Irak, këtë të hënë në një lagje të banuar kryesisht me popullsi shiite.

Lajmin e bën të ditur “al Jazira”, duke cituar burime të sigurisë lokale.

Burimet theksojnë se shpërthimi ka ndodhur në lagjen Amil, në jug të qytetit, në një rrugë të zënë të dyqaneve.

Askush nuk ka marrë përgjegjësinë ër sulmin, por al Jazira raporton se dyshohet se pas kësaj fshihen militant e ISIS.

/Syri.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment