VIDEO/ Momenti dramatik kur xhihadisti sulmon oficeren në aeroportin e Parisit

VIDEO/ Momenti dramatik kur xhihadisti sulmon oficeren në aeroportin e Parisit

20:37, 20/03/2017

Pamjet e kamerës së sigurisë së aeroportit Orly të Parisit shfaqin momenti kur ekstremisti islamik sulmoi të shtunën nga prapa një oficere femër në aeroportin përpara se t’i merrte armën.

Pamjet tregojnë një person i cili kap nga shpatullat oficeren pasi hodhi në tokë një çantë. Agresori, Ziyed Ben Belgacem, u qëllua për vdekje brenda 3 minutave pas sulmit të oficeres.

Incidenti shkaktoi kaos dhe bëri që të mbyllej për disa orë aeroporti i dytë më i madh i kryeqytetit të Francës.

Pamjet e siguruara nga Associated Press, tregojnë 39-vjeçarin që përpiqet t’i marrë armën oficeres, por u vra përpara se të hapte zjarr.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment