Një shoqërues dhëndri si Obama! Presidenti i bashkohet dasmës së ndihmësit të tij

Një shoqërues dhëndri si Obama! Presidenti i bashkohet dasmës së ndihmësit të tij

12:44, 11/01/2017

Barack Obama po i mbyll ditët e fundit si president duke marrë pjesë ceremonira nga më të ndryshmet, përfshirë edhe në dasmën e një anëtari të  stafit të tij, në të cilën madje u paraqit si ‘Shoqëruesi i dhëndrrit'.

Marvin Nicholson, drejtori udhëtimeve të Shtëpisë së Bardhë dhe ndihmësi personal i presidentit, u martua me dashurinë e jetës së tij të shtunën, disa orë pasi festa e fundit e presidentit në Shtëpinë e Bardhë, përfundoi.

Obama mbërriti në aeroportin e Jacksonville, fiks në në kohë për dasmën, pasi festa  përfundoi në orën 4, shkruan “The Telegraf”.

Fotografitë nga ceremonia  tregojnë presidentin tek bisedon vesh-me-vesh me dhëndrrin e ardhshëm. Ngjarja mblodhi më shumë se një politikan të shquar amerikan, pasi edhe Sekretari i Shtetit John Kerry ishte i pranishëm. /SYRI.net/ 


Lexo edhe:

Komentet

Shto koment