VIDEO/ Pilotët filmojë një disk fluturues mes reve, dorëzohet ushtria: Nuk mund ta shpjegojmë

VIDEO/ Pilotët filmojë një disk fluturues mes reve, dorëzohet ushtria: Nuk mund ta shpjegojmë

12:26, 10/01/2017

Ushtria e Kilit ka pranuar se nuk mund të shpjegojë një video të filmuar nga pilotët e saj ku tregohet një disk fluturues në hapësirën ajrore të vendit.

Një helikopter ushtarak ka kapur pamjet e pabesueshme në nëntor të 2014-ës gjatë një patrullimi rutinë bregdetare, shkruan "Fox News'. 

Disku është xhiruar duke përdorur kamera infra-të kuqe.

Ajo mund të shihet tek endet mes reve para se të  shihe të lëshojë një lloj gazi dhe të ngrihet lartë.

 

 

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment